SOGOO TECHNOLOGY CO., LTD
Contact Now
Brand Name : Huawei
Model Number : ETP48200-C5B4
Certification : UL, RoHS
Place of Origin : China
MOQ : 2 pcs
Price : sales@sogootelecom.com
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 1000pcs
Delivery Time : 5-8 working days.
Packaging Details : Carton
Product Name : Huawei ETP48200-C5B4 switching power supply
INPUT : 100~240v: 50/60Hz
OUTPUT : 48V60A
Application : Huawei ETP48200-C5B4 Power Module
Contact Now
ETP48200-C5B4 and ETP48200-C5B5 are embedded telecom power systems that supply power to –48 V DC communications equipment with a
maximum current of 200 A.
System Features * Rectifier voltage input range of 85 V AC to 300 V AC.
* Comprehensive battery management.
* Network application over a fast Ethernet (FE) port and an RS485/RS232 port.
* Remote software upgrade.
* Liquid crystal display (LCD) for display and operations.
* Web user interface (WebUI) for display and operations.
Turkish and Japanese.
* Hot swapping of rectifiers and the SMU.
* Rectifier power factor up to 0.99.
* A maximum of six lead-acid battery strings are supported in lead-acid battery scenario.
* A maximum of nine lithium battery strings are supported in lithium battery scenario.
Configurations Table 2-1 describes configurations of the ETP48200-C5B4 and ETP48200-C5B5.
Table 2-1 ETP48200-C5B4 and ETP48200-C5B5 configurations
Item
ETP48200-C5B4
ETP48200-C5B5
Subrack
3 U power distribution space
1 U SMU
1 U rectifier space
PDU
AC power distribution: AC input circuit breaker and AC output circuit breaker
route
Rectifier
A maximum of four R4850N2s or R4850G2s
SMU
SMU02B
User interface module (UIM)
UIM02C
Surge protective device (SPD)
60 kA (8/20 µs)
DC surge protection: 10 kA (8/20 µs) in differential mode, 20 kA (8/20 µs) in common mode
Lead time:
Trade terms:
EXW / CIF / DDU / DDP.
Payment terms:
100% T/T, Paypal, Western Union.